Skip to content

Blog

Hogyan lehetünk/maradhatunk energikusak?

Ahogy ígértem, ebben a blogban megnézzük, hogy mihez is kell nekünk energia? A rövid válaszom: mindenre. A részletesebb pedig:  Az emberi test számos alapvető folyamatának fenntartásához és megfelelő működéséhez energiára van szüksége. Az energia biztosítja az izmok működését, az agy aktivitását, a szervek és szövetek működését, valamint az anyagcserét. A következőkben bemutatom néhány fő okot, miért van szükségünk energiára: Az emberi test energiaigénye az egyéni tényezőktől függ, például a testsúlytól, a… Olvass tovább »Hogyan lehetünk/maradhatunk energikusak?

Mi az? Amíg van, természetesnek vesszük, amikor már nincs, sírunk utána?

Még mielőtt megszóltok, én is tudom, hogy ez elég béna találós kérdés, mert elég sok mindenre rá lehet húzni. Az én „béna” találós kérdésem megoldása nem más, mint……. (és most itt jön a fanfár szóló): az ENERGIA.  Ugye, hogy ugye?  Amikor fiatalok vagyunk telve vagyunk energiával, pörgünk ezerrel, mindenben benne vagyunk, felfedezzük a világot, ismerkedünk, tanulunk, pofára esünk, és ismét felállunk. Majd hivatalosan is belépünk az ÉLET nevű játékba: diploma,… Olvass tovább »Mi az? Amíg van, természetesnek vesszük, amikor már nincs, sírunk utána?

Egészség és érzelmi toxinok

Szerintem az egészség nem csak egy (marha jó) állapot, nem csak arról szól, hogy nem vagyunk betegek, nem kell gyógyszert szednünk, tudunk sportolni stb.  Egészségesnek lenni egy életforma, és egy nagyon összetett dolog, mivel mindenkinek mást jelent, mindenkinek máshol van a fókusz.  Régen, nekem elsősorban a sport jelentette az egészséget. Aztán később hozzájött az étkezés is.  Mostanra ez már egy kicsit árnyaltabbá vált, mert ma már a szeretet-elfogadás-tisztelet-odafigyelés-tudatosság-fejlődés(tanulás) szavak jutnak… Olvass tovább »Egészség és érzelmi toxinok

Funkcionális medicina. Az meg mi a szösz?

Sokan kérdezik ezt tőlem, amikor beszélgetésünk során szóba kerül, hogy mivel is foglalkozom. Bár egyre több funkcionális életmódmentor van Magyarországon is (hál’istennek), még sincs szerintem annyira a köztudatban, mint más irányzatok. Na, de hogy választ is kapjatok erre a jogosan felmerült kérdésre, egy kicsit hátrábbról kezdem, hogy teljesebb képet kapjatok, de ígérem, hogy a címben feltett kérdésre is választ fogtok kapni. :–)  Életünk során szervezetünkre, illetve annak egyensúlyára folyamatosan rengeteg… Olvass tovább »Funkcionális medicina. Az meg mi a szösz?

Légy mindig erősebb a kifogásaidnál! – Egy kis motivációs löket, ha nehezedre esik az életmódváltás

Teljesen egyetértek veled. Iszonyú nehéz életmódot váltani: egészségesebben enni, többet sportolni, tudatosan lassítani, amikor szükséges, kikapcsolódni stb.. De miért van ez? A válasz tök egyszerű: MERT FÁJ nekünk! Fáj, hogy el kell hagyni a jól megszokott kis kajáinkat. Búcsút kell intenünk a fánkocskáknak, szénsavas üdítőknek, amik a nehéz, pörgős időszakokban örömet, energiát adtak. Fáj, ha arra gondolunk, hogy a finom kis kényelmes kanapénk és egy csajos (vagy fiús) sorozat helyett… Olvass tovább »Légy mindig erősebb a kifogásaidnál! – Egy kis motivációs löket, ha nehezedre esik az életmódváltás

Mi köze a macskáknak a rosszultápláltsághoz?

A rosszultápláltság negatív hatásaira vonatkozó kísérletekről már előző blogomban is írtam. Most egy másik vizsgálatot szeretnék megosztani veletek. A vizsgálat szerint, nem csak tőlünk függ az egészségünk, hiszen már bébi korban megkapjuk az „egészség csomagunkat” elrejtve benne a különböző betegségekre való hajlamot. És ezt a csomagot nem csak a szüleink, hanem a nagyszüleink és dédszüleink életmódja, étkezése is meghatározza.  Persze, az tőlünk függ a későbbiekben, hogy ezeket a betegségeket kicsomagoljuk-e a… Olvass tovább »Mi köze a macskáknak a rosszultápláltsághoz?

A rosszul tápláltság veszélyei

Arról már számos információ áll rendelkezésünkre, hogy a rosszul tápláltság „rövid távon” milyen betegségek kialakulásában játszik nagy szerepet. A rosszul tápláltsággal hozzák összefüggésbe a skorbut, az angolkór, a beriberi, a pellagra stb. betegségeket, azonban a krónikus hiányok hosszú távú hatásairól már kevesebb ismeretünk van. Számos kutatás/kísérlet történt, illetve számos elmélet született a tápanyaghiány szervezetünkre gyakorolt hatásaival kapcsolatban. Ezek közül most kettőt hoztam nektek. Lássuk is ezeket:  Prioritáselmélet A kaliforniai Berkeley Egyetemen… Olvass tovább »A rosszul tápláltság veszélyei

Miért rosszul táplált manapság a legtöbb ember?

Első ránézésre tök egyszerűnek tűnhet a válasz: azért rosszul táplált az emberek többsége, mert rossz minőségű, feldolgozott, adalékanyagokkal teli élelmiszert fogyasztunk. Ha ebből a válaszból indulunk ki, akkor a megoldás is tök egyszerű: eltávolítjuk a méreganyagokat, és elfogyasztjuk a megfelelő makrotápanyagokat. Puff! Ennyi! (Erről kár, blogot írni, gondolhatod most magadban :-)) Azonban a téma ennél sokkal árnyaltabb, hiszen az emberi testnek mikrotápanyagokra, vagyis vitaminokra és ásványi anyagokra is szüksége van, ami felvet… Olvass tovább »Miért rosszul táplált manapság a legtöbb ember?

Miért ne fogyasszunk szóját?

A szójabab Kelet-Ázsiában őshonos, a hüvelyesek családjába tartozó lágyszárú, egynyári haszonnövény. Az olajos magvak közé tartozik. Körülbelül 18% olajat, és 35% fehérjét tartalmaz. Bár magas fehérje tartalma miatt nagyon népszerű, főleg a növényi táplálkozást folytatók körében, fogyasztása mégsem javasolt. Miért? A legtöbb szóját génkezelés útján állítják elő Mérgező és emberi fogyasztásra alkalmatlan Sok tripszingátlót tartalmaz Fitoösztrogéneket, lektint és fitinsavat tartalmaz, amik számos galibát tudnak okozni. Milyen problémákat tud okozni? Elnyomja… Olvass tovább »Miért ne fogyasszunk szóját?